Dubbeldam en Zenith SFN rijden zich in de kijker op Jumping Amsterdam

 

Amsterdam (26 jan. 2014) - Terugkijkend op Jumping Amsterdam kun je alleen maar vaststellen dat het een geweldig evenement was. Topsport dankzij topcombinaties in de spring- en dressuurwedstrijden, een enorme publieke belangstelling en de typisch Amsterdamse gezelligheid.

Ondanks de concurrentie van het CSI Zurich hadden vele internationale combinaties er voor gekozen om in Amsterdam vans start te gaan. Onder die toppers alle Nederlandse combinaties, waardoor in Zürich geen Nederlander aan de start verscheen. Temidden van die top presteerden Jeroen Dubbeldam en Zenith SFN opvallend. Op zaterdagavond werd de Anton Ebben Memorial verreden met hindernissen van 1.50 m. Van de 53 combinaties plaatsten zich zeven voor de barrage. Het was een uiterst delicate proef, waarin de balkjes heel gemakkelijk vielen. Onder de zeven combinaties in de barrage ook Dubbeldam en Zenith SFN, die uiteindelijk als vierde eindigden. In de Grote Prijs op zondagmiddag gingen 45 combinaties van start en onder de 13 barrageruiters opnieuw Jeroen Dubbeldam met Zenith SFN. In de barrage noteerden ze opnieuw één fout, waardoor ze als achtste eindigden.

De wijze waarop Zenith SFN zowel op zaterdagavond als op zondagmiddag - de hindernissen waren opgetrokken naar 1.60 m. - sprong was zeer overtuigend. Oké, in de beide barrages werden nog foutjes gemaakt, maar Zenith SFN toonde wel aan in de barrages veel snelheid te kunnen ontwikkelen. Over drie maanden zijn in Mierlo de Nederlandse Kampioenschappen. Dat is voor bondscoach Rob Ehrens een belangrijk meetmoment waarop hij zijn plannen voor het komende outdoor seizoen zal baseren.

Nieuws

Liverpool SFN is verkocht

In tegenstelling tot het SFN I, dat vervroegd beëindigd werd door een nieuwe regeling ingesteld…

Ruiterwissel Mister SFN

Mister SFN is goed opgeleid door Hessel Hoekstra, maar sinds vorige week wordt Mister SFN…

Kerstwensen 2025

Geachte certificaathouders en alle betrokken bij het Springpaardenfonds Nederland, Namens het SFN…

Met het SFN II naar JIM 2025 en WEG Aken 2026

Beste Certificaathouders Het doet ons genoegen om u het SFN programma voor 2025 en ook deels al…

Nieuwjaarswens SFN II

Namens alle betrokkenen bij het SFN II - Bestuurders, Commissarissen, Bestuur STAK, Administrateur,…

Watermill Art SFN verkocht

Na goed overleg tussen selecteurs en directie is besloten dat Watermill Art SFN, die uitstekend…

Wijziging bestuur STAK

De door de certificaten vertegenwoordigde aandelen worden gehouden door de Stichting Administratie…

Kadorena SFN verkocht naar de USA

Na goed overleg tussen selecteurs en directie werd enige tijd geleden vastgesteld dat de…